skip to Main Content

Breussovu masáž vytvořil rakouský léčitel a lidový expert medicíny p. Rudolf Breusse (1899-1990), který se v Česku proslavil svou 42-denní kůrou proti rakovině.

Jedná se o jemnou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. V Breussově masáži se speciálními masérskými hmaty uvolňují meziobratlové ploténky a uvolňují se nervy, které z páteře vycházejí do celého těla. Účinnosti masáže napomáhá třezalkový olej, který se během breussovy masáže doslova vpíjí a tím ploténky uvolňuje ještě lépe.

Dle Breusse nejsou žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují. Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, pak vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

Délka masáže 30 minut.

 

Breussova masáž je vhodné pro klientý které trápí:

• správné postavení páteře, uvolňuje meziobratlové ploténky,  je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané

osteoporóze

• vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické napětí

• vyrovnává záda, uvolňuje napjaté zádové svalstvo, fyzické a energetické bloky

• zmírňuje svalovou dysbalanci

• je účinnou prevencí onemocnění páteře

 

Kdy se Breussova masáž provádět nesmí:

• dosud nejsou známy kontraindikace.

 

Cenu naleznete zde:

https://victoriaanna.cz/cenik-masaze/

Breussova masáž je lepší v kombinaci s Dornovou metodou. (viz Dornova metoda) https://victoriaanna.cz/masaze/dornova-metoda/

https://www.youtube.com/watch?v=RCgbVwuTdiw

 

Online rezervaci můžete provést – ZDE

Back To Top